1. Ana Sayfa
 2. İncelemeler
 3. FRİENDS Dizi Eleştiri ve İncelemesi

FRİENDS Dizi Eleştiri ve İncelemesi

featured
Friends1

Friends romantik komedi tarzında bir dizidir. On sezondan oluşur. Yani yaklaşık on yıl devam etmiştir.Friends dizisinin ismine karar vermeden önceki seçenekler; Friends Like us, Six of one, Insomnia Cafe gibi isimler düşünülmüş ama en son Friends isminde karar kılınmış. Bazı sahneler hariç dizi seyirciler önünde çekilmiş.

Altı kişilik arkadaş grubunun gündelik hayatını ele alır.Hepsi 20’li yaşlarında olan Monica, Rachel, Phoebe, Joey, Chandler ve Ross adındaki 6 genç New York’ta yaşamaktadırlar. Rachel ile Ross, Monica ile de Chandler sevgili oluyorlar ve senaryo bu şekilde devam ediyor.Diziye 34 farklı konuk oyuncu da gelmiştir.

Friends2

Eleştiri:

Dizi çok eğlenceli, belli bir konu yok sadece arkadaşlıkları ve gündelik hayatta yaptıkları aktiviteler ama izlerken çok eğlendiriyor. Oyuncular tam role uygun Joey’in ‘’What’s up?’’ demesi bir klişe haline dönüşmüş olsa da tam uyuyor. Monica’nın yemek yapmayı sevmesi insanda yemek yapma isteği uyandırıyor. Rachel’in sorumsuz davranışları yüzünüzde bir gülümseme yaratıyor.

Gündelik konuşmalar olduğu için ingilizceyi geliştirmek için de çok faydalı bir dizi:)

Friends3

Bence Friends dizisi komedi diziler arasında ilk sırada  olmalı… Kesinlikle çok eğlenceli hiç bir bölümde sıkılmıyor,daha fazlasını istiyor insan. 

İlk izleyeceğim zaman önyargılıydım çok eski bir dizi nesi komik olabilir ki? diye. Ama ikinci bölüme geçtiğimde tüm önyargılarım silindi. Yıllar oldu izleyeli ama hala ne zaman canım sıkkın olsa açıp izlerim.

Dizideki tüm karakterler o kadar yerli yerinde ki,insan bir süre sonra kendi arkadaşları gibi görmeye başlıyor. 6 karakter de birbirinden çok farklı ama tam birbirlerine uygun karakterler.

Diziye konuk oyuncu olarak Brad Pitt’te katılmıştı, o zamanlar Jeniffer Aniston’un yani Rachel’in gerçek hayattaki eşiymiş.

Friends4

Diziyi izlediğimde öyle çok istemiştim ki öyle bir arkadaş çevresi…

Ayrıca diziye bir çok hayvan katılmıştır. Ross’un maymunu, Joey’in evde beslediği ördekleri de diziye ayrı bir hava katıyor.

Kesinlikle herkesin izlemesini tavsiye ederim :)

Yorum Yap

  Yazar Hakkında

  <strong>Okur</strong> - <em>Yazar</em>

  Yorum Yap

  Yorumlar (1)

  1. Friends; How I Met Your Mother ile birlikte neredeyse herkesin izlediği popüler bir dizi. Hatta hangisi daha iyi tartışmaları bile yapılıyordu.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir