1. Ana Sayfa
  2. Listeler
  3. Tüm Zamanlar En Çok İzlenen 5 Yabancı Film

Tüm Zamanlar En Çok İzlenen 5 Yabancı Film

featured

Bu yazımızda box office verilerine göre tüm zamanlar en çok izlenen yabancı filmleri listeledik.

1. Hızlı ve Öfkeli 7( 2.961.089 )

Hızlı ve Öfkeli serisi bildiğiniz gibi modifiyeli araba kültürü film tarzından aksiyon kategorisine kaydı. Bu filmde de filmin sıkı sıkıya bağlı olduğu aile kültürüne karşı, gene başka bir aile meselesiyle karşılık veriliyor. Oyuncu kadrosuna bu seride Jason Statham ‘ı katan film gösterişli aksiyon sahnelerine imza atıyor. Filmin bu kadar izlenmesinin bir sebebi de bildiğiniz gibi ansızın ölen Paul Walker etkisidir.

2. Titanik ( 2.943.123 )

Ülkemizde 1998 yılında gösterime giren bu film Amerikada tam 11 oscar kazanarak ödüllere damgasını vurdu. Yönetmen James Cameron tarafından gerçek bir hikayeden esinlenerek senaryolaştırılan bu yapım yapılması zor bir başarı elde etti. Film hem sanatsal ağırlık olarak hemde ticari olarak yapması gereken her şeyi yaptı. Türkiye de ise bu kadar gişe yapmasını vizyona girdikten sonra tam 190 hafta boyunca gösterilmesine bağlayacabiliriz. Filmin başrollerinde ise Leonardo DiCaprio ve Kate Winslet var.

3.Hızlı ve Öfkeli 8 ( 2.656.286 )

2017 yılında çıkan serinin sekizinci halkasında film seyirciye bol aksiyon vadediyor. Paul Walker kaybından sonra çıkan ilk filmde seriye bu sefer Oscarlı güzel oyuncu Charlize Theron dahil oluyor. Gene konumuz aile etrafında dönsede seri birçok seveni tarafındanda eleştirildi. Tokyo Drift filminden bu yana seyircinin sevdiği karakterlerden biri olan Han’ ın katili ile birlikte hareket edilmesi sevenleri kızdırdı. Çıkacak olan dokuzuncu filmde fragmandan gördüğümüz kadarıyla yapım bu eleştirileri dikkate almış ve Han karakterini seriye tekrar dahil etmiş.

4.Avatar ( 2.482.991 )

https://www.youtube.com/watch?v=6ziBFh3V1aM

2009 yılında çıktığında film adete bir bomba etkisi yaratmıştır. Üç boyutlu teknikle çekilen bu film izleyicilere daha önce yaşamadıkları bir film deneyimi sunmuştur. Film görsel açıdan daha önce karşılaşılmamış güzellikte dünyalar,gerçekçi efektler ve üst düzey kurgusu ile hasılat rekorları kırmıştır. İşin Türkiye boyutuna bakarsak Türkiye de bir zamanlar sinemada filme gitmek herkes gidiyor bizde gidelim düşüncesiyle yapılır ve hatta magazinlere konu olurdu. Bu film hakkında bile o dönem sayısız magazin haberi ortaya çıktı ve insanlar doğal olarak özendirildi. Film bu haberler için PR çalışması yaptımı bilinmez ama “Avatarı gözlüksüz izledim” başlığı dün gibi aklımda.

5.Avengers: Endgame ( 2.480.284 )

Marvel tarafından oluşturulan Sinematik Evrenin çıkan ve üçüncü faz olarak adlandırılan halkanın son filmi Engame. Fragmanı çıktığında 100 Milyon gibi bir rakam tarafından izlenen ismi üzerine dünya kadar teori üretilen ülkemizde filmin Seslendirme Sanatçılarını bile yakından takip ettiren bu yapım Tüm zamanların en çok hasılat eden filmi ünvanına sahiptir. Bu çılgınlık yıllardır emek emek işlenmiş bu evrenin bir getirisidir. Düzgün planlamalar ve yerinde yatırımlarla bu başarı kaçınılmaz olmuştur. Dünya sinema tarihine bir Thanos ikonu konduran bu yapımı eleştirebilir hatta beğenmemiş olabilirsiniz. Fakat böle bir kadronun bu kadar iyi yönetilerek bir araya getirilip onlardan bu performansta bir oraya çıkartmak bir başarıdır.

Bu yazımızda sizin için Tüm Zamanlar En Çok İzlenen 5 Yapım konusuna değindik. Bilgiler Box Office üzerinden alınmıştır. Bu filmler arasından izlemediğiniz varsa bir şans vermelisiniz. Görüşmek üzere.

Yorum Yap

    Yazar Hakkında

    Yorum Yap