1. Ana Sayfa
  2. İncelemeler
  3. Dance in the Vampire Bund

Dance in the Vampire Bund

featured

Konusu :


Mina Tepes dünya üzerindeki vampirlerin başındadır ve yıllar önce ona hizmet etmeye söz vermiş olan 17 yaşındaki Akira’yı hizmetine alır. Diğer vampirler buna karşı çıksada o Akira’ya derin hislerle bağlıdır.
Akira bir vampir değil vampirlerin gündüzleri huzur içinde yaşayabilmelerini sağlayan kurtadamlar klanındandır. Mina bir çocuk görünümünde olsada en güçlü vampirlerden biridir ve diğer büyük vampirlerle ölümüne bir çatışma içindedir.

Dance in the Vampire

Yıllarca yeraltında yaşamak zorunda kalan vampirler artık insanlardan saklanmayı bırakıp toplu şekilde Tokyo’nun hemen yanında kendilerine ayrılmış olan bir adada yaşamaya karar verirler. İnsanlarla vampirlerin anlaşmasını sağlamak kolay olmayacaktır, Akira çıkan tüm sorunlara karşı Mina’nın güvenliğini sağlamak için hayatını bile tehlikeye atmayı göze almıştır . Tüm vampirlerin hükümdarı Mina Tepes, türlerinin dünyaya var olduğunu ortaya koyuyor ve Vampir Paketi olarak adlandırılan vampirler için Japonya’da bir sığınak inşa etme planını belirtiyor.

Ülkenin borcunu ödemek için ailesinin servetini kullanarak, gecenin diğer yaratıkları için bu güvenli cenneti inşa etmesine izin vermeyi kabul ettiler. Ancak, duyurusu kraliçenin barış arayışının bir cephe olduğuna inanan insanlarla çatışmayı getirdiğinden, herkes Mina’nın etkisi ile o kadar kolay sallanmaz.

Dance in the Vampire

Akira Kaburagi, vampirlere inanmaz ve ne zaman ortaya çıktığını fark etmesine rağmen, yetiştirildiklerinde huzursuz olur. Bir yıl önce kafa travması geçirmenin yanı sıra, Mina ile tanışana kadar mutlu bir şekilde yaşıyor. İçinde uzun zamandır unuttuğu bir hayatın anılarını tetikler ve yakında nedenini anlamadan onu korumaya başlar. Ancak Akira’nın sırrı, düşünebileceğinden çok daha gariptir hayatına mal olsa bile, vampir kraliçesini korumak için doğumdan yemin eden bir kurt adam olduğunu keşfeder. Şimdi, bu ikisi Vampire Bund’da bir ölüm rotası dans ederken, Mina ve Akira bağlarının ne kadar derine gittiğini öğrenir.

Yorum Yap

    Yorum Yap