1. Ana Sayfa
  2. İncelemeler
  3. W Kore Dizisi İncelemesi

W Kore Dizisi İncelemesi

featured

Onudaizledim.com’dan herkese merhaba.Bugün sizlere benim severek izlediğim ve Kore dizisi sevenlerin çok beğendiği,tekrar tekrar izlediği W adlı Kore dramasının eleştiri ve incelemesini yapacağım.Umarım beğenir ve severek okursunuz.

Künye;

Adı:W
Yönetmen: Jung Dae-Yoon
Senarist: Song Jae-Jung
Yayıncı: MBC
imdb: 8.1
Bölüm Sayısı: 16
Yapım Yılı: 2016

2016 MBC Drama ödülleri tarafından en iyi dizi ve en iyi senaryo,2017 yılında 12.Seul uluslararası Drama ödüllerinde mükemmel hallyu dizisi ödülü almaya hak kazanan ve Güney Kore’nin en çok satan 1 numaralı webtoon’u olarak bilinir.Fantastik,romantik ve dramı bizlere sunan bu dizi, Seul’da yaşayan fakat birbirlerine paralel olan iki dünyanın arasında yaşayan erkek (Lee Jong-Suk) ve bir kadının (Han Hyo-Joo) aşk hikayesini anlatır.

W incelemesi

Çoğu Kore dizileri genelde aşkı,sevgiyi toz pembe bir şekilde bize yansıtır.Hatta ve hatta çoğu Kore dizisi sevenler ideal erkek tiplerini dizilerdeki erkekler,kadınlar üzerine oluşturur.Fakat W dizisi, klasik Kore pembe dizilerinin aksine farklı kurgusuyla bize,Kore dizilerinin farklı yönünü gösteriyor.Bu yüzden de filmi bitiren insanların çoğu bir daha eşi benzere gelmeyecek bir yapım olduğunu düşünüyor.Klişe senaryolardan bıkan dizi severlerin,okumuş olduğu kitaplardaki,webtoonlarda ki başrol karakterler gerçekten yaşasaydı aslında nasıl olurdu? Merak eden herkesin izlemesi gereken bir dizi.

w incelemesi görsel 2

[sc name=”reklamyazi”]

Gelelim dizinin konusuna.

Başrol çocuğumuz ailesini öldürmekten suçlanan milli sporcu,büyüdüğü zaman Korenin en büyük şirketini kuran Kang Chul.Kızımız ise Oh Yeon-Joo kalp ve göğüs hastalıkları doktorudur.Olay ise burada başlıyor.Oh Yeon-Joo’nun babası çok ünlü bir webtoon yazarıdır.Yazdığı webtoonların başka bir dünyada gerçek olduğunu öğreniyor.Ve buna son vermek için Kang-Chul’u öldürmeye çalışıyor,ölü çizdiği bile oluyor.Sonuç yine başarısız.

Olaylar çığrından çıkmış durumda ve webtoon sürekli yayınlanmaya devam ediyor.Fakat artık çizen babası değil.Webtoon sürekli değişmeye,sonları farklılaşmaya başlıyor.Yeon-Joo bir gün babasının kaybolduğunu öğrenir.Babasını aramak için odasına girdiğinde kendini aniden başka bir dünya olan webtoon dünyasında bulur.Chul ile çatıda karşılaşır ve hayatını kurtarır.Chul ise sürekli ailesinin katilini arar.Otelin çatısında karşılaştıkları andan itibaren Yeon-Joo kendini sürekli webtoon dünyasında bulur.Her bölümünde beni şaşırtan ve sonunu tahmin edemeyeceğim bir yere sürükleyen bir yapım olmuştur W.

Sonunda Kang-Chul’u webtoon dünyasından çıkmasını beklemediğimi söylemeliyim.Beklemediğim diğer konu ise Kang Chul’u çizenin aslında kızın kendisi olmasıydı. Lee Jong-suk daima her dizisinde beni şaşırtmıştır. Oyunculuk konusunda sürekli güzel ve emin adımlarda ilerlemesi bu dizide son derece ortaya çıkmıştır. Han Hyo-joo ile dizideki uyumu ise cabası. Bana kalırsa Kore dizisi izlemeyi seven ve fantastik kurgulara bayılan kişilerin mutlaka izlemesi gereken bir dizi. Pişman olmayacaksınız.

Yorum Yap

    Yazar Hakkında

    <strong>K</strong>-drama, <strong>HİT</strong> öğrencisi

    Yorum Yap