1. Ana Sayfa
  2. İncelemeler
  3. Kirpi Sonic Eleştirisi ve İncelemesi

Kirpi Sonic Eleştirisi ve İncelemesi

featured

Merhabalar. Bugün sizler için Sonic eleştirisi ve incelemesi yapacağım. Takip ettiğimiz kadarıyla Sonic çeşitli aşamalardan geçerek sonunda vizyona çıktı. Sonic tasarımı beğenilmedi ve baştan yapıldı. Filmin yönetmen koltuğunda Jeff Fowler otururken başrollerinde ise James Marsden,Jim Carrey,Tika Sumpter bulunuyor.

Sonic hepimizin mutlaka çocukluk yıllarında oynadığı bir atari oyunu aslında. Sevilen bu oyunda Sonicle haritadan haritaya yüzükleri toplayarak güzel vakitler geçiriyorduk. Küreselleşen dünyada bununda filmini yapalım denmesi bence hoş olmuş.Filmde ekstra olarak Jim Carrey’i görmek bize mutluluk veriyor.

Filmi izlemeye karar verdiğinizde bunun bir atari karakteri olduğunu,biraz daha yaşı küçük bir kısma hitap edebileceğini ve bu nedenle senaryosunun aşırı derinlikte olmayacağını biliyorsunuz. Bunu bilerek izlediğinizde eğlenebileceğiniz,çeşitli mesajlar çıkarabileceğiniz bir film olmuş.

Sonic hikayesi ve evreni kısaca anlatılarak Dünyamıza bağlanıyor. Fakat sinema içinde origin dediğimiz karakterin çıkış hikayesi kısmı biraz boş kalmış.Bu bizim için değil karakterimiz içinde biraz boşluklarla dolu. Sonic gücünün sınırlarına hakim olmadığı gibi çeşitli dönüm noktalarında anca gücünü tam olarak kullanabiliyor. 

Filmde son zamanların popüler olayı yavaşlatılmış görüntüde ana karakter hızlı hareket eder ve herkesi kurtarır mottosundan devam edilmiş. Bu sahneler eğlenceli ve yaratıcı filmden keyif almanızı sağlıyor. Sonic görsel efektler açısından fena bir iş yapmamış. Açığa çıkarılan enerji sahneleri kimi zaman aklınıza Thor’u da getirsede yerinde,sade ve başarılı şekilde kullanılmış.

Senaryo açısından bakacak olursak yapay zeka ve insan ayrımı yapan kötü karakterimiz filmin sosyal mesaj yükünü sırtlamış. Sonic karakterini ailemizin ve şehrimizin kahramanı yapmaları gereksiz olsada film akışında sırıtmamış. Fakat ellerinde Jim Carrey gibi bir oyuncu ve bu kadar uçarı bir kötü karakter varken; o karaktere daha çok zaman ve sahne ayrılabilirmiş. Jim Carrey tek kaldığı sahnelerde sizi gerçekten eğlendirmeyi başarıyor.

Filmi spoiler vermeden yorumlamaya çalıştım. Filmden büyük beklentileriniz olmadan vakit geçiririm, çocukluktan aşina olduğum bu karakteri birde sinema perdesinde izlemek isterim derseniz bu film tam size göre.

Sonic eleştirisi ve incelemesi yazımızın sonuna geldik.Gelecek paylaşımlarımızda görüşmek üzere. Hoşçakalın.

Yorum Yap

    Yazar Hakkında

    Yorum Yap