1. Ana Sayfa
  2. İncelemeler
  3. Black Clover incelemesi

Black Clover incelemesi

featured

Asta ve Yuno aynı gün yetimhaneye terk edilmiş iki yetimdir. Çocukken birbirlerine meydan okuyup kimin Büyü İmparatoru olacağını görmeye söz verirler. Ne var ki yıllar geçtikçe ikisinin arasındaki büyü gücü fark uçurumlara dönüşür. Yuno’nun büyü konusunda ustalaşırken varken Asta büyü bile kullanamaz ve bu sebeple sadece fiziksel antrenmanlara yönelir.

Pes etmek nedir bilmeyen Asta bir gün inanılmaz bir güç elde eder ve iki arkadaş aynı amacın peşinde yola koyulur.Yetimhaneye terk edilen bu çocuklar, büyü imparatoru olmaya karar verirler ve büyü kitaplarını ellerine alırlar.

Yuno’nun kitabı 4 yonca yapraklı iblisi yenen büyü imparatorunun kitabıyken, Başlarda kitap alamayan asta bir şekilde kitabı elde eder ama şuana kadar görülmemiş olan bir kitapla karşılaşırlar eski ve yırtık içinde olan bu kitap 5 yonca yapraklı bir kitaptır.Herkes toplanıverir ve kitap dağıtma ayini başlar herkes kitaplarına sahip olur.

Gökten bir parlama ile Juno ya ilk büyü şövalyesinin kitabı gelir dört yoncalı büyü kitabı…

Fakat ana karakterimiz olan Asta hiç bir kitap gelmez ve bu onu daha da üzer tabikide başına gelen bu olumsuzluklar Asta’ın içindeki büyü imparatoru olma isteğini daha da arttırır. Herhangi bir gücü olmamasına rağmen akıl almaz bir pes etmeme duygusu vardır.Bir gün herkesi şaşırtacak bir güç kazanır, büyü silme gücü …  

(Benim düşüncelerim;Saf ve tatlı ana karakterimiz büyücülük imparatoru olabilecek mi acaba??)

Artık tek yapmaları gereken büyü loncalarına seçilmektir. Yuno’nun büyü gücünü görünce etkilenen tüm loncalar yuno’yu loncalarına almak için ellerini kaldırır. Yuno ise, en büyü imparatoru olmak için en kestirme yoldan gider ve Altın Şafak loncasını seçer.

Asta’yı ise bir lonca dışında hiçbir lonca kabul etmez. Astanın seçildiği Kara boğalar en vasat lonca olmasına rağmen inanılmaz güçlü insanlar vardır özellikle kaptanları aşırı güçlüdür.

Yorum Yap

    Yorum Yap