1. Ana Sayfa
 2. İncelemeler
 3. Her Film Eleştirisi ve İncelemesi

Her Film Eleştirisi ve İncelemesi

featured

Bu yazımızda Her Film İncelemesi ve Eleştirisi yazdık. İyi okumalar.

Theodore’un İşletim Sistemine Aşkı

Aşkın boyut değiştirdiği filmde Theodore ve işletim sistemi sesli asistanı olan Samatha’nın hikayesini Spike Jonze’un yönetmeliğinde izliyoruz. Spike Jonze’u çoğumuz Üç kral filminden hatırlarız. Farklı hikayelere duyduğu ilgi sayesinde bizlere her seferinde değişik içerikler aktarabilen bir yönetmen. Hollywood çevresinde de epey sevilen bir karakterdir. Filme gelecek olursak güzel ve edebi sözler yazmaya çalışan bir şirkette yazar olan Theodore, karısından ayrıldıktan sonra keyifli vakitler geçirmek arayışındadır. Bu arayış esnasında en yakın komşusu Amy, ona yardımcı olur ve Theodere yeni işletim sistemi OS-1 ile tanışır.

OS-1’in güzel sesli asistanı Samantha aynı zamanda yüksek kapasiteli yapay zekaya sahip bir insan sesidir.

Duygulara ve düşüncelere hitap edebilen bu sesli asistan ve Theodore arasında samimi bir yakınlaşma başlar. Theodore, Samantha (işletim sistemi) ile konuşmaya başladıkça kendini ona kaptırır. İçinden çıkılamaz bir hal alan yaşantısına yeni ve farklı bir boyut getirir. (bu arada bu konuşma sahnelerinde Joaquin ve seslendiren kadın Jonze tarafından bir odaya kapatılıp sürekli konuşturulmuş.) Tabii ki hikayenin sonu birazcık üzücüdür.

Her Filmi İncelemesi ve Eleştirisi

O yüzden izlemenizi şiddetle tavsiye ediyorum. Belki de yaşadığımız ilişkilerde de bizler aynı problemlerle karşı karşıya kalmışızdır. Zaten izlerken böyle bir hisse kapılıyorsunuz. Bu hissin ne olduğunu ise size anlatmayacağım. Merak edin merak edin ki bu güzel filmi izleyin. Eğer iyi bir aşk drama filmi takipçisiyseniz mutlaka izlemişsinizdir, izlemediyseniz de boş vaktinizde izleyip kendinize şu 126 dakikalık filmden yeni zihinsel ve duygusal deneyimler çıkarabilirsiniz. Ayrıca film geleceğe dair bizlere fikirler sunuyor. Gelecek ile ilgili 90’lı çocukların bilebileceği en iyi örnek Jetgiller’dir. Orada bulunan hizmetçi robotun hem evde hizmet vermesi ama aynı zamanda da duygusal olarak sahiplerini anlayabilmesi çok önemli bir durumdu. Zaman ileriye gittikçe bu tarz olayların daha da yaklaşıyor olduğunu hisseder gibi oluyoruz Her’ü izlerken.

Her Film İncelemesi ve Eleştirisi yazımız umarız hoşunuza gitmiştir. Dizi önerilerimiz için buraya tıklayabilirsiniz. İyi okumalar.

Yorum Yap

  Yorum Yap

  Yorumlar (1)

   Bir cevap yazın

   E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir