1. Ana Sayfa
  2. İncelemeler
  3. Bir Şans Daha (Last Christmas)

Bir Şans Daha (Last Christmas)

featured

Nereden başlasam bilemiyorum… Emilia Clarke diyince akan suların durduğu zamanlardayız, daha iyi filmlerde, daha iyi dizilerde, daha iyi içeriklerde görmemiz gerekirken o güzelim George Michael şarkılarını da alıp, Emilia Clarke’ın şirinliğiyle o kaybolan bozulan benliğini tamir etme çabasında olan ingilizleri görüyoruz.

Birde sanıyorlar ki biz çok mutlu bir çoklu toplululuk ülkesiyiz. Yeri gelelim böyle birşey yok. İngiltere ya da nam-ı diğer Büyük Britanya artık özenilecek bir yaşam ülkesi değil. Bağlarından o kadar kopmuşlar ki o kadar kültürlerinden uzaklaşmışlarki belli ki bu tarz yapımlarla o deşilen yarayı iyileştirmeye çalışıyorlar. Zaten filmde Emilia Clarke klasik ingiliz gencini tasvir ederken, diğer oyuncularda artık ülkenin ne kadar farklı millet popülasyonlarından oluştuğunu gösteriyor. Filme gelecek olursak acayip farklı bir hikayesi yok, zaten noel filmi içinde ne barındırması gerekiyor hepimiz biliyoruz.

Karakter bir arayış içinde, popüler olmaya çalışıyor fakat ruhundaki eksikliği tamir edemediği ya da tam olarak hissedemediği için sürekli dalgınlıklarıyla hatalar yapıyor. Hatalar sonucundada kendi iç benliğindeki sesi ona yardımcı olmaya çalışıyor.O esnada da olaylar gelişiyor ve filmin sonuna doğru konuyu tam olarak çözebiliyoruz. Filmde sosyal mesaj var ama ben bunun doğru olduğuna inanmıyorum.

Last Christmas - Bir Şans Daha Filminin eleştirisi ve incelemesi için onudaizledim.com ziyaret ediniz.

İngiltere öyle göstertmeye çalışıyor ve belli ki bu konuda propaganda vari açıklamalar yapıyorlarki bu adamlarda böyle filmler çekiyor. Hikaye akıcı olsa da ilgi çekici değil, aşk teması da özellikle yerleştirilmeye çalışılmış ama arada bir hissettirse de pek içine alamıyor. Bu yardım mevzuları artık tüm dünyada manipüle ediliyor. Filmde de birazcık hani bu işleri gidin adamını bulun ona göre yapın mesajı var gibiydi. Ben bu filmi izleyerek vaktinizi kaybetmenizi istemiyorum fakat ağır bir Emilia Clarke sevdalısı iseniz izlenir o kadar da kötü değil ama kötü yani bunu bilerek izleyin.

Yorum Yap

    Yorum Yap