1. Ana Sayfa
 2. İncelemeler
 3. You Netflix

You Netflix

featured

Bu yazımızda Netflix de yayınlanan You dizisinin bir özetini çıkarıcağız.

You dizisi Caroline Kepnes’in You isimli romanından alınan bir dizidir. Dizide baş karakterimiz Joe’dir. Joe bir kitapçı da çalışmaktadır. Kitapçıya gelen Beck isimli müşteriyi gördüğü anda aşık olur ve onu araştırmaya başlar. O kadar takıntı haline getirir ki evini bile izlemeye başlar. Sonra rastgele karşılaşmalar ayarlar.

Bir şekilde tanışırlar ve arkadaş olurlar. Ondan sonra Joe,Beck’i kıskanmaya başlar ve onun erkek arkadaşını çağırıp kitapçının alt katındaki ses geçirmeyen mahzene atar. Beck onu merak edip arayıp bulamadıkça daha fazla kıskanan Joe ilk olarak erkek arkadaşını öldürür. Daha sonrasında Beck ve Joe sevgili olurlar herşey yolundadır fakat Joe bu kez de Beck’in en yakın kız arkadaşı olan Peach’i kıskanmaya başlar ve ona tuzak kurarak onu da öldürür.

Bu durumdan sonra daha da yıkılan Beck teselliyi Joe’ de bulur.

Psikolojisi çok bozulan beck psikoloğa gitmeye başlar. psikologla arasında birşey olduğundan şüphelenen joe’de aynı psikoloğa gitmeye başlar. Beck bir gün Joe evde yokken lavaboda kırık mermerin içinde öldürdüklerinin sakladığı eşyaları bulur ve görünce şok olur tam evden çıkacakken Joe gelir Beck’in öğrendiğini görünce açıklamaya çalışır ve gitmesin diye onu da kitapçıda ki ses geçirmeyen mahzene kitler. Oradan kurtulmak için türlü numaralar yapsa da Beck başarılı olamaz ve Joe en sonunda onu da öldürür. Daha sonrasında Beck’in hayatına dair kitap çıkartır ve bastırır, ilk sezon böyle biter.

You Netflix-onudaizledim

İkinci sezonda ise Joe’nin eski sevgilisi Candace ortaya çıkar ve Joe’yi tehdit eder. Joe farklı bir ülkeye yerleşir orada da Love adında bir kıza aşık olur. Candace’den uzaklaşmak isteyen Joe farklı bir ülkeye yerleşir. Ve bu seferde orada Love adında bir kıza aşık olur. Aynı yerde çalışmaya başlar ve kızın kocasının öldüğünü öğrenir ve sevgili olmaya başlarlar.

Candace Joe’yi bulur ve Love’un erkek kardeşiyle sevgili olur farklı bir isim kullanarak… Joe ilk taşındığında kimliğini değişttirdiği kişiyi öldürmüştür. Sonrasında yan komşularının eski sevgilisi ünlü biridir ve küçük kızlara tecavüz etmektedir, buna çok sinirlenen Joe onu da öldürür ve hatta cenazesine de soğuk kanlı bir şekilde katılır. En son Love, Candace’ten herşeyi öğrenir ama buna rağmen Candace umrunda olmaz çünkü kıskançlıktan Love’da insanları öldürmektedir. Buna rağmen Joe’yi affeder ve en son hamile olduğunu öğrenir. Yanyana iki evde yaşarlar ama Joe yan komşularına göz koydu ve sezon finaline girmiş oldu.

You-Netflix-onudaizledim

Daha sonraki sezon için onay almış bir dizidir.


Benim genel yorumuma gelirsek Joe kadar saplantılı bir aşıktan herkes uzak durmalı :) Dizi de saçma gelen şey ise Joe o kadar cinayet işliyor ve hiç şüpheli durumuna bile düşmüyor en azından bir kaç kere sorgulanması diziyi daha gerçekçi yapabilirdi.Gayet soğukkanlı bir katil, ve o kadar usta ki hiç yakalanmıyor😄 Oyunculukları gayet başarılı, Beck’in arkadaş rolünü oynayanlardan Peach cok başarılıydı.Genel olarak romantik güzel bir dizi ve Joe saplantılı aşık rolünü çok güzel oynuyor.

Netflix de yayınlanan You dizisinin özeti ve incelemesi bu şekildeydi. Bizce güzel bir dizi ve izlemeye değer.

Yorum Yap

  Yazar Hakkında

  <strong>Okur</strong> - <em>Yazar</em>

  Yorum Yap

  Yorumlar (1)

  1. 4 sene önce

   Joe her sezonda bir kızı harcıyor.. Netflix’in sabır zorlayan yarı gerilim yarı cinsel eylemli dizisi..

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir