Eve Kapandığınızda İzlenecek 5 Yapım

curtain-1275200_1280

Gündem mağlum. Salgın hastalık var ve enden çıkmama uyarıları yapılıyor. Bizde sizler için bu zamanda izlenebilecek özellikle seri filmleri listeledik.

1. Harry Potter Serisi

Hepimizin bir dönem heyecanla beklediği bu seri, gerek hikayesi, gerek işlenişi ve gerekse atmosferiyle baştan sona izlenmeyi hak ediyor. Hogwarts koridorlarında gezmek, quidditch müsabakaları, karanlık sanatlara karşı savunma dersleri ve birçoğu filmleri izlerken size güzel anlar yaşatmak için çekilmiş. Düşük bir ihtimal hala bu seriyi izlemediyseniz kolayca erişip baştan sona bitirebilirsiniz.

2. Yüzüklerin Efendisi Serisi

Bana göre dünya tarihinin çekilmiş en güzel seri filmleridir. İlk filmden son filme hikaye sizi içine alır ve yaratılmış orta dünya temelleri sizde merak uyandırır. Elfler,hobbitler,cüceler,orklar ve insanlar derken serinin sonuna giden yolculuk eşsiz deneyimler vaadeder. Artık kültleşmiş bu seri insanlara elf dilini öğretecek kadar sevilmiş ve benimsenmiştir. Umarım sizde bu seriye gereken önemi veriyorsunuzdur. İzlesenizde izlemesenizde tekrar tekrar izlenebilen bu yapımı şiddetle tavsiye ediyorum.

3. Star Wars Serisi

Bir zamanların en çok sevilen ve fan kitlesi en geniş film serisidir. Yeni çekilenlerle beraber seri kalabalıklaşmış olsada ilk serilerin verdiği tadı vermesi mümkün değildir. İlk star wars filmi aslında tam ortasından başlamaktadır. Daha sonra geçmişe ait seriler çıkmıştır. Bu yüzden izleme kronolojisini 4-5-6-1-2-3 şeklinde yaparsanız olaylara ve seriye hakim olabilirsiniz. Yeni filmleri de eklediğimizde bu seri vakit ayırılabilir ve keyifle izlenebilir.

4. The Dark Knight Serisi

Ünlü yönetmen Christopher Nolan tarafından çekilen bu Batman serisi kendiği diğer serilerden ayırmaktadır. Senaryo,Sinematografi ve Oyunculuk olarak bambaşka bir seviyede olan bu seri sizi kendine bağlar ve artık hiçbir batman filminden aynı tadı alamamanızı sağlar. Her filmde efsaneleşen kötü karakterleri bile ayrı seriler halinde anlatılmış olsa kimse sesini çıkarmadan oturur ve izler. Şiddetle bu seriyide izlemenizi öneriyorum.

5. Karayip Korsanları Serisi

Zaman vakit geçirmek ve eğlenmekse karayip korsanları serisi bunun için biçilmiş kaftan. Durmak bilmeyen temposu,içine hapseden korsan anlatısı ve kültleşmiş bir Jack Sparrow bizlere bu boş vaktimizde sonsuz bir eğlence vaadediyor. Tavsiyem filmi orjinal dilde ve Türkçe altyazılı izlemeniz. Bazı şive komedileri kullanılmış seslendirilirken ve hoş değil :D. Bu seride sonra eklemeler yaparak devam etti ve ilk zamanlardaki temposunu yitirdi. Bunuda aklınızda bulundurarak izlemenizi öneririm.

Yazı dolaşımı

Exit mobile version