En İyi Orjinal Televizyon Programları

44d233f0-d7c0-11e9-aa41-1be24cec0e2d

Merhabalar. Bugün sizler için takip etmesi keyifli, genelde belgesel kanallarında olan programları listeliyoruz.

1. Depo Savaşları

Bu programda çeşitli Amerika bölgelerinde sahipleri tarafından kiralanmış ve bir daha işlem yapılmayarak terkedilmiş depoları açık arttırmayla satıyorlar. Bu programda da 4 farklı kişi bu depolara dışarıdan bakarak açık arttırmaya giriyorlar. Günün sonunda depolar teker teker açılıyor. Kişilerin depo için ne kadar harcadığıyla içinden çıkan eşyalardan elde edilebilecek gelir hesaplanıyor ve en çok kar eden o günün galibi oluyor. Programı izlerken depodan çıkacak ürünleri merakla bekliyorsunuz. Bazen bir elmas kolye çıkabilirken bazen de bir çöp tenekesi çıkabiliyor. Tamamen şansa bağlı. Metrekaresi büyük olan depolar daha yüksek fiyattan açık arttırmaya başlatılıyor. İzlemesi keyifli olan bu programı tavsiye ederim.

2.Ed Stafford ile Kurtuluş Öyküleri

Bu yapıma kolayca ulaşabilmeniz ve bir hayli ilginç bir hayatta kalma belgeseli olduğu için listede yer vermek istedim. Vahşi doğada hayatta kalma uzmanımız Ed Stafford dünyanın çeşitli coğrafyalarına elinde sadece kamera ekipmanı ve telsizle bırakılıyor. Tamamen çıplak bir halde hayatta kalma serüvenine başlıyor ve barınma,yeme,içme gibi ihtiyaçlarını gidermeye çalışıyor. Diğer hayatta kalma belgesellerinden farkı tamamen vahşi doğada eldivensiz,araç gereçsiz ,kıyafet ve ayakkabıları olmadan serüveni sürdürmesi faktörleriyle ayrılıyor. Bu belgesel serisini bitirdiğinizde Ed Stafford un başka yapımlarınıda izleyebilirsiniz.

3. MythBusters

Bu program artık yayınlanmasada en efsanevi işler bu ekip tarafından yapılmıştır. Adam Savage, Jamie Hyneman adlı kişilerin başında olduğu projede efsaneleşmiş,internette viral olmuş mitler ekip tarafından tekrar canlandırılıp test ediliyor. Sonunda canlandırılan mitler doğru ise onaylanıyor yanlış ise reddediliyor. Zaman zaman viral olmuş canlandırmalarını sizler bile izlemiş olabilirsiniz.

4.Tamirat-Tadilat

Program araba severler için biçilmiş kaftan. Mike Brewer adlı sunucu ikinci el araba ilanlarını tarıyor ve maksimum kar edebileceği arabayı almaya çalışıyor. Programda ona Edd China araçların tamirat ve tadilatlarıyla eşlik ediyor. Programın yeni bölümlerinde Edd programdan ayrılmıştır. Eski klasik arabaların yanında ekonomik araçlarda elden geçiren program size güzel zaman geçirmeyi vaadediyor. İzlemenizi tavsiye ederim. Bölümlere kolayca ulaşabilirsiniz.

5. Serdar Kılıç Yapımları

Serdar Kılıç birçok farklı projeye el atsada tema genellikle doğa ve insan üzerinedir. Eskiden Doğada Tek Başına adı altında başlayan program şuan Doğadaki İnsan adıyla devam etmektedir. İlk programlarda daha çok doğada hayatta kalma üzerine yoğunlaşırken şimdiler doğal hayatı koruma teması daha ağır basmaktadır. Serdar Kılıç’ ın bahsettiği ve öğüt verdiği şeyler yaşantımız için gayet güzel örnekler. Dinginleşmek ve güzel vakit geçirmek için programlarını takip edebilirsiniz.

Yazı dolaşımı

Exit mobile version