Boys Over Flowers Eleştirisi

47311-boys-over-flowers-boys-over-flowers

[WPSM_COLORBOX id=1317]

Onudaİzledim.com ‘dan herkese merhabaaaa…Bugün sizlere unutulmaz dizilerinden,belki çoğumuzun izlediği ilk Kore dizisi olan romantik/komedi/gençlik türündeki bir diziden bahsedeceğim .Dizimizin adı Boys Over Flowers umarım beğenir,izlemeyenler olarak hiç sıkılmadan izlersiniz.

Boys Over Flowers konusu;

Shinwa Lisesi,sadece özel ailelerin ve  zenginlerin alındığı bir okuldur. Okulun içersinde çocukluklarından beri birbirini tanıyan ve zengin ailelerin çocukları olan dört kişilik bir F4 isimli bir grup vardır. Çocuklar aşırı yakışıklıdır ve okula girdiği anda tüm kızların göz bebeği haline gelirler. Ne zaman canları isterse sevmediği insanlarla uğraşır,büyük eziyet çektirirler kimse olana bitene karışmaz kırmızı bir kurdele takıldığında ise herkes o kişiye eziyet etmeye başlar.

Ailesinin yanında çalışan Geum Jan-Di (Ku-Hye-Sun) kuru temizleme işlerine koşuştururken bir sipariş götürmek için gittiği okulda F4 üyeleri tarafından eziyet gördüğü için intihar etmek üzere olan öğrenciyi kurtarır ve bu olay medyada büyük yanlı uyandırır.

Shinwa medya ve insanların baskısından kurtulmak adına Jan-Di’yi sadece zenginlerin ve seçkin kişilerin gittiği okula kabul etmek burs vermek zorunda kalır.F4 ise Jan-Di nin kendilerine ters tavırlarından rahatsız olup eziyet etmeye başlar ve kırmızıyı ona verirler.

Shinwa ve Okulun da sahibi, F4’ün de lideri olan; gaddar, korkulması gereken biri olarak tanınan Go Jun-Pyo (Lee Min-Hoo) tarafından türlü oyunlara, ağır şakalara maruz kalan Jan-Di tavrından taviz vermeyip F4 ile bir mücadele içine girer. Jun-Pyo’ya elinden geleni yapar ve ağzına geleni söyler.

Jun-Pyo, milli felaket yakışıklısı, ilk kez kendisine karşı gelen, lafını gediğine koyan ve kendisine hayranlık göstermeyen bir kız ile karşılaşınca etkilenir, yavaş yavaş Jan-Di’ye aşık olur. Jan-Di’yi etkileyebilmek için elinden geleni yapar. Her yerde karşısına çıkmaya ve ona türlü jestler yapmaya başlar. Ancak Jan-Di, Jun-Pyo’dan nefret eder ve ona kesinlikle taviz vermez, bir araya geldiklerinde aralarında hep bir gerilim oluşur. Çünkü, Jan-Di’nin esas etkilendiği kişi, keman ve piyano çalan bir müzisyen, ağırbaşlı, sakin, yakışıklı, anlayışlı, kendi halinde biri olan Yun Ji-Hu (Kim Hyun-Joong)’dur.

Jin-Hu, Jan-Di’ye her zor anında destek olur ve tüm okul Jan-Di’ye eziyet ederken onu korur. Onu koruyucusu olarak gören Jan-Di, Ji-Hu’dan hoşlanmaya başlar. Ne var ki Jin-Hu çocukluk aşkı olan Min Seo-Hyun’a (Kim So-Eun) aşıktır.

Yorumuma gelirsek ;

İzlediğim ilk Kore dizisi olarak konusu çok klişe olsa da benim Kore dizilerini sevmememi sağlamıştı…

Pyo’nun sevdiği kız için herşeyi yapması korkularını yenmesi,ada alması,kavgalara girmesi son derece hoştu.İlk olarak kıza ettiği eziyetlerden dolayı shipleyemesem de daha sonra yapmış olduğu fedakarlıktan dolayı gözüme girdi. Ha bir de Min-Ho olma faktörü gözümde ana karakteri yüceltmemi sağladı. Dizi boyunca birbirlerine sataşmaları eğlenceliydi tabi ki sinir olduğum zamanlar da oldu .

Beyaz atlı prensin kazanmasını isteyen kesim için üzgün olduğumu söylemeliyim çünkü kara şövalyemiz bu dizide galip geliyor. İzlemediyseniz izlemenizi şiddetle tavsiye ediyorum (eski dizileri izlemeyi sevenler için) 2.erkek sendromu tabi ki her dizide olduğun için burada da var.Dizinin Türk uyarlaması Güneşi Beklerken. Tabi farklılıklar mevcut.Tayvan versiyonunu da izledim fakat objektif bir şekilde baksam dahi başarılı bulamadım..Ananas kafa dersem okuyanlar anlayacaktır.Genel bakımdan Boys Over Flowers dizisini tavsiye ederim.

Yazı dolaşımı

Exit mobile version