1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Merakla Beklenen 5 Fantastik Film(2020)

Merakla Beklenen 5 Fantastik Film(2020)

featured

Bu yazımızda 2020 yılı için merakla beklenen 5 Fantastik Film derledik.İyi okumalar.

1.Eternals(Kasım 2020)

Eternals

Marvel sinematik evreni dördüncü fazla birlikte odağını kozmik olaylara çeviriyor. İlk olarak Jack Kirby’ nin kaleminden ortaya çıkan Eternals çizgi romanı aslında insan ırkının yaradılışını,mitlerin ve destanların bir izdüşümünü anlatıyor. Hikaye Celestials denen ırkın dünyada insan ırkı üzerinde deneyler yapmasıyla başlıyor. Bu deneyle sonunda 3 temel ırk ortaya çıkıyor. Bunlar İnsanlar, Eternalslar ve Deviantslar. Eternalslar daha çok iyi karakterlerken Deviantslar daha kötü karakterlerdir. Mesela herkesin tanıdığı Thanos bir Deviantsdır. Çizgi romanlar Eternalsların bazen kendi içlerinde bazen Deviantslarla bazen de diğer kozmik güçlerle olan mücadelesini anlatıyor. Bir Marvel filmi olarak yapımcılıkta Kevin Feige yönetmenlikte ise Chloé Zhao vardır. Oyuncu kadrosu ise Angelina Jolie,Richard Madden, Salma Hayek, Kumail Nanjiani,Gemma Chan,Kit Harington, Barry Keoghan, Brian Tyree Henry, Dong-seok Ma ,Lia McHug,Lauren Ridloff oluşmaktadır. Marvelin dördüncü fazıyla birlikte bu film kaç seri halinde çıkar,ne tarz planları var bunları bilmek güç.

2.Black Widow (Mayıs 2020)

film listesi için blackwidow görseli

Marvel Sinematik Evreni dördüncü fazın ilk filmi bir Natasha Romanoff solo filmi olacak. Özel ajanımızın geçmişini ve yakın gelecekteki halini anlatacak filmde Scarlett Johansson gene başrolde. Scarlett Johansson’a bir parantez açmak gerekirse 2019 senesinde oynadığı yapımların neredeyse her biri oscarda bir şekilde adaylık aldı. Kendisi de en iyi kadın oyuncu adayı. HemMarvel’dekii kariyerini hem de Holywood kariyerini çok güzel yönetiyor. Umarız oscarıda kazanır. Film kadrosunda Scarlet Johansson dışında Florence Pugh, David Harbour, O-T Fagbenle, William Hurt, Ray Winstone, and Rachel Weisz bulunuyor. Bir origin hikayesi olan bu yapım umarım seyirciye istenileni verir. Filmde belki de ironman görebiliriz söylentileri var. Bu bizi 3000 kez mutlu etti.

3.Wonder Woman 1984(Haziran 2020)

Merakla Beklenen 5 Fantastik Film görsel 3

DC’nin Justice League filmi evreni için seçtiği aktörlerden biri olan wonder woman film,ne kadar kötü olursa olsun Gal Gadot ‘ un oyunculuğuyla herkesi kendine aşık etmişti. İlk solo filminden sonra Justice Leagudirektek geçiş olmuş bunca yıl bu karakter ne yaptı denmişti. Bu film bütün sorulara cevap olacak nitelikte olacaktır. Film soğuk savaş döneminde geçecek ve Chris Pine tekrar Steve Trevor karakterini oynayacak. Kadrosuna bir de hepimizin tanıdığı Pedro Pascal da katılmış durumda. Hem bir fantastik film hem de bir dönem filmi olacak yapım şimdiden merak konusu olmuş durumda. Bir parantezde film müziklerine açmak isterim. İlk film müzik albümüyle büyük beğeni toplamıştı filmin adını söylediğimizde o elektronik gitar ve davul sesleri kulağımızda beliriyordu. Umarım gene aynı başarı yakalanır.

4.Venom 2 (Ekim 2020)

Merakla Beklenen 5 Fantastik Film görsel 4

Sony Spiderman sonrası evrendeki diğer karakteri de kullanmaya başladı. İlk film herkesi ikiye bölmüş kimi insanlar sapkınlık derecesinde filmi beğenmiş kimileri de acayip şekilde öfkelenmişti. Neredeyse ortası bir reaksiyon görmek imkansızdı. Eminem’ in müziği ve tüm sinema çevrelerince beğenilen oyunculuğuyla Tom Hardy filmin en büyük artıları olmuştu. Spiderman için sony-marvel anlaşmazlıkları yaşanmasında bu filmin yaptığı gişe hasılatı büyük bir etken olmuş spiderman ve venom filmi olabilir mi acaba sorulara akıllara gelmişti. Bu filmde kötülük denince akla gelen carnage karakteri olacak. Kendisi kan dökmekten zevk alan öle dünyayı ele geçiriyim gibi triplerde olmayan sırf zevk için insanları öldüren bir süper kötü. Joker filminin +18 sınırında çıkması buna rağmen büyük bir başarı sağlaması bu filmi de +18 sınırına çekebilir. Benim venomla ilgili düşüncem bu karakteri ne olursa olsun iyi-kötü beyazperdede izlemek zevk verici oluşuydu. Fakat ikinci filmde bir fantastik türü sever olarak kan istiyorum kan :D.

5.Birds Of Prey (7 Şubat 2020)

Merakla Beklenen 5 Fantastik Film görsel 5

Suicide Squad filmi pek beğenilmese de gerek oyunculuğu gerek güzelliğiyle Margot Robbie büyük beğeni topladı. DC evreni toplu toplu filmler yapmak yerine origin hikayelere yöneldi. Joker de bunun bir örneğini gördük. Bu filmde de Harley Quinn karakterinin bir macerasını izleyeceğiz. Hollywood sinemasında genel bir bütün oyuncular kadın olsun dalgası yaşandı. Ocean filmi hayalet avcıları filmi bu tarzlarda yeniden çekildi fakat büyük bir hüsrana uğradı. Bu filmi de bu tarz bir çöküş bekliyor olabilir. Filmde Harley Quinn ve beraberindeki sadece kadınlardan oluşan ekip bir mafya lideri tarafından kaçırılan bir kızı kurtarmaya çalışacak. Harley Quinn üzerinden feminizm algılı yapılmaya çalışıyor olabilirler. Film çıktığında hepimiz bakacağız ve göreceğiz.

Merakla beklenen 5 fantastik film listemizi umarım beğenmişsinizdir. Bu filmleri mutlaka izlemeliyiz. Şimdiden iyi seyirler.

Yorum Yap

    Yazar Hakkında

    Yorum Yap