1. Ana Sayfa
  2. Listeler
  3. Sıkılmadan Bitirilecek 5 Dizi

Sıkılmadan Bitirilecek 5 Dizi

featured

Merhabalar. Bugün sizler için sıkılmadan bitirebileceğiniz kimi zaman uzun soluklu kimi zaman kısa diziler önereceğim.

1. Game Of Thrones

Game of Thrones namıdeğer Taht Oyunları sezonlarca sürmüş bir dizidir. Sezonlar ilerledikçe kalitede düşüşler olsada belkide dünya dizi tarihinin en iyi fantastik eseri bu dizidir. Dizide bir dünya ve bu dünyadaki krallıklar anlatılmaktadır. Bu krallıklar çeşitli simgeler ve adlarda bulunur. Biz diziyi Stark hanedanlığının gözünden izleriz. Taht için binbir mücadele vaadeden bu yapımda ilerleyen sezonlarda düşmanlar çeşitlilik göstermeye,taht oyunları daha sert oynanmaya ve binbir entrika içeren sahneleri izlemeye başlarız. Seriye başladı mı hiç bitmemesini isteyebilirsiniz. Son sezonu tamamen hayal kırıklığıdır. Muhteşem bir konu basit bir şekilde sonlanmıştır. İzleyince bana hak vereceksiniz.

2. Spartacus

Spartacus dizinin bizdeki yeri çok farklıdır. Dizi takip etmeye başladığım ilk zamanlar bölümleri çıksın diye büyük bir merakla beklerdik. Türkçe altyazısı ertesi gün çıktığı için orjinal dilde birkaç bölüm izlemişliğim bile var. Dizinin konusuna gelecek olursak roma döneminde gladyatör savaşlarını geleneğini ve bu kölelerin isyanını anlatır. Dizinin başrol oyuncusu malesef hayatını kaybettiği için başrol değişiyor. Bu sizde bu kim şimdi etkisi yaratsada zamanla alışıyorsunuz. Dizide başrol karakterler dışında yan rollerde diziye ağırlığını koyuyor ve olaylar kimi zaman onların etrafında gelişiyor. Son sahnesine kadar düşmeyen temposuyla bu dizi vakit öldürmek için birebir.

3.Banshee

Banshee dizisi suç oranlı bir dizidir. Dizide hapishaneden yeni çıkan eski bir suçlu banshee adlı kasabaya gider. Burada eskiden sevdiği kadın vardır. Kasabaya gittiğinde kendini şerif olarak tanıdır ve birçok olay gelişir. Dizi muhteşem sinematografisi ve durdurulamaz temposuyla sizler için biçilmiş kaftan.

4.Stranger Things

Netflix yapımı olan bu dizide olay geçmişte ve bir grup çocuk etrafında gelişiyor. Esrarengiz ve gizemli olaylarla gelişen senaryo hepimizi içine hapsediyor. Fantastik ve biraz korku öğeleri barınan dizide zamanla çocuklar büyümeye ve olaylar gelişmeye devam ediyor. Bir oturuşta bir sezonu bitirdiğim bu diziyi hepinize tavsiye ediyorum.

5. Atiye

Listemize ekleyebileceğim çok yapım var fakat bir Türk dizisi olarak Atiyeyi önermeyi uygun buldum. İyi oyunculuklar ve ucu açık bir konu ile yayın hayatına başlıyan Atiye şu ana kadar tek sezon yayınlanmış olsada çoğu insan için gelecek sezonları merakla bekleniyor.Dizimizin konusu ise Atiye adındaki bir ressamın çeşitli görüler görmesi ve bu görülerin göbekli tepeye bağlanmasıyla olaylar gelişiyor. İmgesel bir anlatımda kullanılmış diziyi sıkılmadan bitirebilirsiniz.

Yorum Yap

    Yazar Hakkında

    Yorum Yap