1. Ana Sayfa
  2. İncelemeler
  3. Memories of the Alhambra | 알함브라 궁전의 추억

Memories of the Alhambra | 알함브라 궁전의 추억

featured

Onudaİzledim.com ‘dan herkese merhabaaaa…

Dizimiz artırılmış gerçeklik oyununun geliştiricisini bulmak için İspanya’nın Granada şehrine giden CEO (Hyun Bin) etrafında dönmektedir.Burada, pansiyon işleten bir kadınla (Park Shin-Hye) karşılaşır adı ise  Memories Of The Alhambra umarım beğenir,izlemeyenler olarak hiç sıkılmadan izlersiniz.

Dizinin başrollerinde Hyde,Jekyll,Me ve Secret Garden dizilerinden tanıdığımız Hyun-Bin,Temperature of love,Doctors,The Heirs,You’re beautiful,Pinocchio ve pek çok diziden tanıdığımız Park Shin-Hye var.

Memories of the Alhambra | 알함브라 궁전의 추억

Dizi oyuncularında Exo müzik grubundan Park Chanyeol ve son zamanlarda pek çok dizide adından bahsedilen Lee Jae-wook bulunuyor.

Memories of the Alhambra | 알함브라 궁전의 추억

Yoo Jin-Woo CEO ve aynı zamanda oyun geliştirme konusunda doğal yetenekleri olan bir mühendistir. İşi söz konusu olduğunda ne kadar küçük olursa olsun herhangi bir fırsatı kaybetmekten nefret etmektedir. En yakın arkadaşı tarafından ihanete uğrayan Jin-Woo ruhsal olarak zor bir dönem geçirmektedir.

Jung Hee-Joo dizide İspanya’nın Granada şehrinde eski bir pansiyon işletir.Ünlü bir klasik gitarist olma hayalini gerçekleştirmek için İspanya’ya gider. Çok geçmeden ebeveynleri ölür ve para kazanmak zorunda kalır. Bu yüzden İspanya’nın Granada şehrinde eski bir pansiyon işletmeye başlar. İşlettiği pansiyonuna gelen Jin-Woo (Hyun Bin) ile karşılaştıktan sonra kendisini tuhaf bir durumun içinde bulur.

Chanyeol dizide Jung Hee-Joo’nun (Park Shin-Hye) erkek kardeşi olan Jung Sae-Joo karakterini canlandırmaktadır. Kendi küçük dünyasında yaşayan dahi bir programcıdır. Zorlu bir çocukluk dönemi geçiren Sae-Joo, kendi kabuğuna çekilmiştir ve sadece ablası ile iletişim kurmaktadır.

Han Bo-Reum dizide Jin-Woo’nun (Hyun Bin) boşanma aşamasında olduğu eşi Go Yoo-Ra karakterini canlandırmaktadır. Eskiden ünlü bir idol olan Yoo-Ra, kibirli ve düşünmeden hareket eden birisidir.

Gelelim konusuna 

Jin-Woo,Granadaya gider.Gittikten sonra oyunu oynamaya başlar. Bu sırada oyunu yapan genç ortadan kaybolmuştur. Onu beklerken oyunda seviye atlamaya çalışmaktadır. Oyun, göze takılan bir lens ile oynanmaktadır. Lensi taktıktan sonra oyuna giriş yapılır ve oyunun verdiği komutlarla seviye atlanılır. Karşısına çıkanları öldürerek seviyesini yükseltemeye çalışan Jin-Woo, oyunu satın almak için genci bulmak ister. Daha sonra gencin kim olduğunu araştırmaya başlar. Oyunu yapan Sae-Joo, Hee-Joo’nun kardeşi olduğunu öğrenir. Hee-Joo ile bir anlaşma yapar ve bir şekilde oyunu satın almak ister. Sonrası tahmin ettiğiniz gibi Hee-Joo ve Jin-Woo arasında bir yakınlaşma başlar.

Memories of the Alhambra | 알함브라 궁전의 추억

Dizide İspanya’nın o güzel sokaklarını dolaşıp Endülüs ve İslam mimarisini sıkça görüyoruz.Fantastiklik bakımından Kore dizilerinde rastlayamayacağımız bir kurgu üzerine gidiyor.Fakat final için güzel şeyler bekleyenler için çok üzgünüm hayal ettiğiniz gibi olmayacak.Chanyeol sevenler için izlediğinizde anlayacaksınız hep bir koşuşturma içinde.Ayrıca Dizide Park Shin Hye ve Hyun Bin’in kimyasının tutmadığını düşünüyorum.Se Ju’nun oyunu yaparken yaşadığı yeri kullanması ve oyuna ablasını şifacı bir karakter olan Emma olarak eklemesi çok hoş bir detaydı.Kötü bir detay ise dizinin çok fazla Flashback içermesiydi. Genel olarak final haricinde içinde vıcık vıcık aşk bulunmayan teknolojinin zararlarını içeren.Granada sokaklarını defalarca dolaşmak istediğiniz bir diziydi.Tavsiye eder miyim? Elbette konusu W sevenler için oldukça izlemesi güzel.Benden duymuş olmayın ama iki dizide aynı senarist elinden ne beklersiniz.

Yorum Yap

    Yazar Hakkında

    <strong>K</strong>-drama, <strong>HİT</strong> öğrencisi

    Yorum Yap