İhtiyarlara Yer Yok

[sc name=”sefa1″]

İhtiyarlara Yer Yok, Coen kardeşler yapımıdır ve dört Oscar kazanmalarını sağlamıştır. Bir başyapıt olarak kabul görmektedir.

Llewelyn Moss, bir olay yerinde bulduğu çantayı alır ve başını hiç ummadığı bir belaya sokar. Artık peşinde bir kiralık katil vardır. Moss bir Vietnam gazisidir ve bir şekilde uyuşturucu olaylarının ortasında soruna dönüşen bir meseleye karışır. Peşindeki katil Anton Chigurh planı konusunda kararlıdır çünkü işini yarım bırakmak niyetinde değildir. İşin için çok sayıda masum insanın ve suçluların da karışacağı soluk soluğa bir takip başlayacaktır.

Filmin genel olarak çekim aşaması ve oyunculukları gerçekten çok üst düzeydedir. Coen kardeşlerin bu tarz kaliteli ve sanatsal değeri çok yüksek eserlerini görünce az da olsa tanıyorsanız şaşırmamanız çok normal diyebilirim. Bildiğiniz üzere 4 oscar ödülü alan bir hollywood yapımıdır fakat sonrasında çok fazla ikilem yaşandı.

Coen kardeşlerin belirli bir izleyici kitlesi var aynı zamanda yaptıklarını çok ağır dille eleştiren bir kesimde. Bir taraf aldığı ödülleri sonuna kadar hak ettiğini düşündüğü gibi bir taraf da ”Sırf Coen Kardeşlere ait diye bu kadar ödül verilmesi abartı, daha iyi yapımlar vardı. Haksızlık yapıldı.”gibi tepkilere maruz kaldı.

Chigurh’un Captive Bolt Pistol’ı film için özel yapılmıştır, sizin de benim gibi silahlara karşı bi düşkünlüğünüz varsa Captive Bolt çok hoşunuza gitmiştir diye düşünüyorum.

[sc name=”reklamyazi” ]

Biraz da oyunculuklara değinmek istiyorum, genel kadro olarak çok sağlam bir kadrosu var;Tommy Lee Jones,Josh Brolin,Woody Harrelson ve daha niceleri.

Klasik film analizinde favori bir oyuncusu olur insanın benimki de Javier Bardem(Anton Chigurh). Gerçekten oyunculuğun ” kötü adam ” sıfatını çok güzel canlandırmış diyebilirim.

İhtiyarlara Yer Yok eleştirisi ve incelemesi yazımızın sonuna geldik. Film gayet güzel boş zamanlarınızı iyi bir şekilde değerlendirebileceğiniz bir film mutlaka izlemenizi tavsiye ediyorum.

Yazı dolaşımı

Exit mobile version